עמוד הביתמי אנחנושירותיםמאמריםקישוריםשאלות ותשובותפורומיםצור קשר
שירותים
טיפים

מומלץ לשתף את הילדים בתהליך האריזה, הדבר מגביר את תחושת השליטה במצב. לפרטים >>

סקרים

76% מן החוזרים מוקדם מציינים קשיי קליטה של המשפחה או בת\בן הזוג. לפרטים >>

maamarim1.jpg
מה מרוויחים ילדים מיציאה לרילוקיישן? | הדפס |
לצד הקשיים הכרוכים בכך, יציאה לרילוקיישן מזמנת צמיחה במישורים רבים לכם ולילדיכם. כדאי להיות מודעים לכך, ולפעול לטיפוח ועידוד הזדמנויות אלה. היתרון העצום הוא כמובן למידת שפה חדשה, אך מעבר לכך, משפחות שיצאו לרילוקיישן מדווחות על דברים רבים שנלמדו, על תהליכי למידה שנרכשו, על שכלול מיומנויות חברתיות של הילדים, על קידום דרכי התמודדות אישיות ומשפחתיות ועוד ועוד.

להלן פירוט מספר יתרונות חשובים שמזמנת לילדים היציאה לרילוקיישן:

  • הבנה עמוקה, סובלנות ורגישות להבדלים – הקשר המתמשך והחיובי עם בני תרבויות, דתות וגזעים שונים מקדם התפתחות של אישיות ללא דעות קדומות וללא חשיבה סטריאוטיפית. חשוב שההורים יהיו מודעים לכך, ויחזקו נטיות אלה של הילדים. ממשפחות שליווינו שמענו סיפור על ילד שהקפיד לא לאכול כשהגיע חברו הקרוב לבקרו במהלך תקופת הרמאדן, מאידך, שמענו אף על רצונם של חברים נוצרים לטעום מן המצה של פסח ואף לשמוע הסבר אודות חג הפסח. פועל יוצא מכך הוא תחושת נוחות בסביבות מגוונות – ילדים שיצאו לרילוקיישן חשים בנוח בסביבות שונות ומגוונות, יוצרים קשרים עם חברים מתרבויות שונות ורגילים לסביבה הטרוגנית.

  • הכרות מעמיקה עם תרבות זרה ותחושה חזקה של העולם מחוץ לישראל – אפשרו ואשרו לילדיכם להכיר, להבין וליהנות מהארץ החדשה. צפו בחדשות המקומיות, טיילו הרבה, שוחחו אודות התרבות והמנהגים, נסו לקלוט את השפה, גלו עניין בספורט המקומי, ובכלל, היו פתוחים לתרבות החדשה. שמענו סיפורים על ילדים שהפכו מומחים לסוגי פסטות שונות, ידעו לשיר שירים באיטלקית, הפכו אוהדים נלהבים של קבוצת הכדורגל המקומית, סגלו לעצמם ביטויי סלנג מקומיים אופנתיים ועוד.

  • פיתוח כישורי תקשורת בעקבות המעבר והצורך להתמודד עם השינויים ולהסתגל לחברה חדשה, ילדים רבים מפתחים כישורי תקשורת בין-אישית וחשים מסוגלות רבה יותר לגבי יכולתם ליצור קשרים חברתיים. מניסיוננו, בקרב ילדים אלו מתפתחת אף הפתיחות לתקשורת עם מבוגרים בסביבתם.

  • קשרי משפחה הדוקים יותר – בתקופת הרילוקיישן מתחוללים בחייו של הילד שינויים מרחיקי לכת, והמשפחה הופכת להיות היחידה היציבה בחייו. הקשר בין בני המשפחה הופך להיות מהותי יותר. מניסיוננו, בתקופה הראשונה הילדים מחפשים את קרבתם של ההורים במידה רבה. במשפחה שתפקודה תקין, לתהליכים אלו, המתמתנים עם הזמן, השפעה חיובית מאוד על מידת הקשר בין בני המשפחה. יש לציין עם זאת, כי בקרב משפחות שחוות קשיים בטרם היציאה לרילוקיישן עלולה להיות החרפה של קשיים ובעיות תפקודיות. במקרים אלה אנו ממליצים לטפל בקשיים טרם היציאה כדי לצאת עם דפוסי תקשורת טובים וכוחות משפחתיים מחוזקים.

  • פיתוח מיומנויות למידה – בבתי ספר רבים בחו"ל מושם דגש רב על פיתוח מיומנויות למידה יעילות, שיפור הבקרה העצמית, יכולת ההתארגנות ועוד. על-ידי כך מרוויחים הילדים העשרה של אסטרטגיות הלמידה שלהם כלומדים עצמאיים ורוכשים כלים שמשמשים אותם גם בעתיד.

 
< קודם
 mvrm-psy.com    |    maavarim@mvrm-psy.com
© All rights reserved to mvrm-psy.com