הכנת וליווי משפחות ויחידים
לקראת רילוקיישן ובמהלכו

ספר ילדים המלווה את
שלבי המעבר לחו"ל

הדרכה וליווי צוותי
רילוקיישן ו-HR באירגונים

אבחון וליווי ילדים
עם צרכים מיוחדים

מומלץ לשתף את הילדים
בתהליך האריזה, הדבר מגביר
את תחושת השליטה במצב.
לפרטים >>

76% מן החוזרים מוקדם
מציינים קשיי קליטה של
המשפחה או בת\בן הזוג.
לפרטים >>

מאמרים

רילוקיישן עם ילדים בעלי צרכים מיוחדים| הדפס |

 "ילדים בעלי צרכים מיוחדים" הינם ילדים שאותרו ואובחנו כילדים עם עיכוב בהתפתחות בתחומים שונים (גופני, מוטורי, שפתי, וכו'), בעלי לקויות למידה, בעלי הפרעות בקשב ובריכוז, ילדים עם קשיים רגשיים, חברתיים, ועוד. ניתן לצפות, כי בעת רילוקיישן, תהליכי המעבר וההסתגלות  של ילדים בעלי צרכים מיוחדים יהיו מלווים בקשיים ובחששות רבים יותר, ואף תהליך ההשתלבות הלימודית והחברתית עלול להיות ממושך ומורכב יותר. מניסיוננו, הערכות נכונה לרילוקיישן צריכה לכלול התייחסות לצרכים המיוחדים של הילדים מבעוד מועד, כדי להקל על המעבר ולאפשר הסתגלות טובה ככל האפשר. 

המשך קריאה…
מה מרוויחים ילדים מיציאה לרילוקיישן?| הדפס |
לצד הקשיים הכרוכים בכך, יציאה לרילוקיישן מזמנת צמיחה במישורים רבים לכם ולילדיכם. כדאי להיות מודעים לכך, ולפעול לטיפוח ועידוד הזדמנויות אלה. היתרון העצום הוא כמובן למידת שפה חדשה, אך מעבר לכך, משפחות שיצאו לרילוקיישן מדווחות על דברים רבים שנלמדו, על תהליכי למידה שנרכשו, על שכלול מיומנויות חברתיות של הילדים, על קידום דרכי התמודדות אישיות ומשפחתיות ועוד ועוד.
המשך קריאה…
מאפייני המשפחה המסתגלת| הדפס |

מחקרים רבים ניסו לבודד משתנים המשפיעים על מידת היעילות המשפחתית – היינו, מה מאפיין משפחה מתפקדת, משפחה אשר החברים בה מרגישים טוב, משפחה המאפשרת לחבריה צמיחה והתפתחות, משפחה שמאפייניה מסייעים הגעה למצב של בריאות נפשית ומשפחתית טובה.

המשך קריאה…
תהליך ההסתגלות למדינה חדשה ושלביו השונים| הדפס |

מעבר למדינה ותרבות חדשים דורש תהליך של הסתגלות וניתן לזהות בו שלבים שונים, אותם חווים רוב האנשים בעת המעבר. עם זאת, אופי השפעתו של המעבר, עוצמתו ומשכו משתנים מאדם לאדם. כך למשל, קיימות עדויות רבות לכך שאחד מבני הזוג מתחיל לחוש את שלבי המעבר וההסתגלות בשלב מאוחר יחסית, רק לאחר שבני המשפחה האחרים התאקלמו במקום. יש העוברים את כל השלבים של תהליך ההסתגלות בצורה מהירה וחלקה, יש ש"יתעכבו" בשלב מסוים ולא יסיימו את תהליך ההסתגלות, ויש שיעברו זאת באיטיות מטרידה, אך ישלימו את המהלך. ביטויי תהליך המעבר וההסתגלות עשויים להיות שונים בגילאים שונים, ובהקשר לכך חשוב להיות רגישים במיוחד לביטויים שלו בקרב ילדים. בדרך כלל, מניסיוננו, בקרב רוב המשפחות היוצאות לרילוקיישן, תהליך ההסתגלות מושלם בפרק זמן שבין חצי שנה לשנה.